– Niedziela Palmowa –

24 marca 2024

1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Przypominamy, że w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie jeszcze możliwość korzystania z nauk rekolekcyjnych na Mszy o godz. 18:30. W tych trzech pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia okazja do spowiedzi świętej w godzinach od 16:00 do 18:00 oraz w Wielki Piątek od 20:00 do 24:00. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablotach. W czasie Triduum kancelaria parafialna będzie zamknięta.

2. W Wielką Środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

3. Święte Triduum Paschalne, które będziemy przeżywać w tym tygodniu, stanowi szczyt całego Roku Liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18:00 a kończy drugimi Nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18:30. W tych świętych dniach nie będziemy już spowiadać.

4. W Wielki Czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i całodziennej adoracji. Wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do tzw. „Ciemnicy” i możliwość adoracji do godz. 22:00.

W Wielki Piątek adoracja od godz. 8:00 według proponowanego w gablotach porządku. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która polączymy z Droga Krzyżową o godz. 15:00. Będzie ona kontynuowana o tej godzinie w kolejne dni. Po liturgii Wielkiego Piatku, która rozpocznie się o godz. 18:00  przeniesiemy Pana Jezusa do „Grobu”. Adoracja do godz. 24:00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów co pół godziny od 9:00 do 13:00. Liturgia Wigilii Paschalnej  o godz. 20:00. Zakończy ją procesja rezurekcyjna.

5. Dziękujemy za ofiarę na organy od Róży pw. MB Nieustającej Pomocy. Msza w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 23.03.2025 o godz 7:30. Podziekowania także za ofiarę na sprzątanie kościoła z ul. Partyzantów 4ab. Msza Święta w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 13 lutego 2025 r. o godz. 18:00

6. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za przekazanie żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących oraz młodzieży i paniom katechetkom za zbiórke żywności w  sklepach Biedronki. Dziękujemy też za ofiary na tacę w 3 niedzielę miesiąca. Zebrano ponad 10 tys złotych, które zasilą konto na nowe organy.

7. Przypominamy, że kończy się czas na zapisy na pielgrzymkę do Włoch do O. Pio.

Życzymy dobrego wypoczynku i doświadczenia Paschy Pana w te święte dni Wielkiego Tygodnia.