Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

– II Niedziela Wielkanocna  –

7 kwietnia 2024

 

1. Dzisiaj o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego Przypominamy o możliwości uzystkania odpustów pod zwyklymi warunkami. Dzisiaj zmiana tajemnic rożańcowych o godz. 18:00

 

2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze Święte o godz. 6:00, 7:30, 9:00 17:00 i 19:00. Kancelaria będzie tego dnia zamknięta. Zachęcamy do  podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyrzeczenie można złożyć podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 i 19:00 w dniu Zwiastowania Pańskiego. W dzieło Duchowej Adopcji może włączyć się każda osoba poprzez podjęcie zobowiązania do objęcia duchową opieką jednego dziecka poczętego znanego Panu Bogu, które jest zagrożone niebezpieczeństwem zabicia w łonie matki. Polega ona na ofiarowaniu w intencji adoptowanego dziecka codziennej modlitwy (specjalna modlitwa oraz jednej tajemnicy różańca) przez okres 9-ciu miesięcy.

 

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Szczególne zaproszenie kierujemy do parafian zachęcając do zaangażowania się w Kręgu Biblijnym.

 

4. Za tydzień, o godz. 15:00 po koronce do Milosierdzia Bozego, wspólnoty neokatechumenalne naszej diecezji zapraszaja do Parku im. Lotników Polskich na udział w ewangelizacji na placach. Pragniemy się podzielić radością ze Zmartwychwstania Pana Jezusa i wyrazić ją słowem, muzyką, śpiewem i tańcem. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Pilegrzymka do Włoch do O. Pio zaostaje odwołana ze względu na malą liczbę chętnych.

 

6. Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Śląska: Rychwałdu, Hałcnowa i Piekar Śląskich. Wyjazd w sobotę 25 maja; koszt ok. 70 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i bezpośrednio u ks. Szymona.

 

7. Bardzo prosimy, by w najbliższym tygodniu o sprzątanie w naszym Sanktuarium zatroszczyli się mieszkańcy ul. Powstańców Śląskich numery od 1 do 17

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Sanktuarium Jaworzno, siedziba: Jaworzno - Osiedle Stałe, ul Św. Maksymiliana Kolbe 3.