- V niedziela Wielkiego Postu –

17 marca 2024

1. Dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 09:00, dziękujemy Bogu za Ks. Józefa Lendę z racji Jego 80 rocznicy urodzin i zbliżających się imienin. Wdzięczność za Jego niezłomną postawę wiary wyrażamy serdeczną modlitwą i naszymi najlepszymi życzeniami. Niech Jezus Chrystus, Najwyższy Kapłan obdarza Księdza Józefa swoimi łaskami, a Matka Boża Nieustającej Pomocy wyjedna łaskę zdrowia i sił do dalszej kapłańskiej posługi.

2. Dzisiaj o godz. 18:15 Gorzkie Żale. Bardzo zapraszamy. Od dzisiaj do 24 marca 2024 r. w całej Polsce odmawiana będzie Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa w tej intencji będzie po każdej Mszy Świetej wieczornej.

3. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze Święte o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 17:00, 19:00.

4. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa w kościele o godz. 15:00 połączona z Koronka do Miłosierdzia Bożego i Komunią Świętą. Msza Święta wieczorna będzie odprawiona o godz. 17:00 właczając także intencje z godz. 18:30. Po Mszy Świętej udamy się na Drogę Krzyżową ulicami Kolbego, Starowiejską, Kalinową, Daleką, Armii Krajowej, Al. Tysiąclecia.

5. W najbliższą sobotę będzie dodatkowa okazja do spowiedzi świętej w godz. 15:00 – 18:00 ze względu na rozpoczynający się Wielki Tydzień, który już winniśmy przeżywać w stanie łaski uświęcającej. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

6. W sobotę zapraszamy też na wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 20:00. To dobry czas, by spotkać się z Jezusem w zacisznej Betanii zanim nie rozpocznie się pełen wielkich wydarzeń czas paschy Pana.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświecenie palm na wszystkich Mszach Świętych. O godz. 12:00 zgromadzimy się w dolnym kościele na uroczyste poświęcenie palm, po którym udamy się w procesji do górnego kościoła na Mszę Świętą.

8. Jeżeli są chorzy w parafii, którzy pragną wyspowiadać się na święta i przyjąć Komunię Świętą prosimy o zgłaszanie ich do zakrystii.

9. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Włoch, do O. Pio, zapraszamy do zapisywania się w zakrystii do końca marca. Ostateczna decyzja o wyprawie będzie podjęta gdy poznamy liczbę zgłoszeń.

10. Dziękujemy za ofiarę na Sanktuarium z róży św. Filomeny. Msza Świeta w intencji ofiarodawców będzie 27 czerwca 2024 o godz. 19:00.

11. W najbliższym tygodniu prosimy, by odpowiedzialnymi za porządek w kościele byli mieszkańcy ul. Partyzantów numery od 1 do 7

12.Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku a na cały tydzień pracy życzymy Szczęść Boże!