OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII  Niedzielę  Zwykłą - 23.06.2019r.

Dzisiaj w Polsce po każdej Mszy św. są śpiewane suplikacje w duchu wynagrodzenia za profanację Najświętszego Sakramentu, Krzyża i  wizerunku Matki Bożej.

We czwartek będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Jaworzna. Msze św.  będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i o godzinie 19.00 uroczysta suma odpustowa, którą odprawi ks. Mirosław Tosza. W tym roku obchodzi on 25 rocznicę święceń kapłańskich. Po tej Mszy św. będzie procesja dlatego prosimy o przyjście niosących baldachim, feretrony i dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci komunijne w strojach liturgicznych, a po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.   Możliwość spowiedzi św. przed odpustem w środę od godz. 16.00 do 18.00.

W piątek Uroczystość NSPJ. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. Odprawimy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

Rozpoczęły się już wakacje, czas wolny od nauki dla dzieci i młodzieży, czas urlopów dla pracujących. Przypominamy wszystkim, że nie ma niedzieli i święta bez Mszy św., a dnia bez modlitwy rano i wieczorem.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.

Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę w dniu 14.07. Zapisy u p. Doroty w sklepiku pod wieżą.

Rodzinom z ul. Sempołowskiej 9, które nawiedził Św. Jan Paweł II w Swojej relikwii dziękujemy za ofiarę. Msza św. w ich intencji będzie 31.08. o godz. 6.30.

Wiernym z ul. Kalinowej, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, dziękujemy za ofiarę. Msza św. z bloków: 10,11,12 będzie: 01.09. o godz. 12.00, z bloków 16 i 20 ; 08.09. o godz. 12.00 i z bloków: 15,21 i 23 ( II klatka) ;13.10.  o godz. 12.00.

Wiernym z ul. Morcinka 1,3,5,7 i 2, 4,6, którzy między innymi w minionym tygodniu byli odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Sanktuarium dziękujemy za ofiarę. Msza św. w intencji wiernych  z bloku 1,3,5,7 będzie: 28.06. 2020r o godz. 19.00., a z bloku 2,4,6: 29.06. 2020 o godz. 7.30

W tym tygodniu prosimy, aby o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się wierni z ul. Morcinka  od 9-21 oraz 10  a także Powstańców Śląskich 1 i 12.

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W    JAWORZNIE – OSIEDLE STAŁE

ADORACJE ŻYWYCH RÓŻ – CZERWIEC 2019