IV Niedzielę Wielkanocną - 22.04.2018r.

________________________________________

Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 12.00 poświęcimy (poświęciliśmy) pomnik św. Jana Pawła II.

Pomnik ten został ustawiony w stronę kościoła, aby nam przypominał o podążaniu do Sanktuarium na Mszę św. w niedzielę i święta, na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, na modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której wizerunek ukoronował Ojciec Święty Jan Paweł II 14.06. 1999 roku, a także na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.W tej jakże ważnej intencji dla Kościoła będziemy się modlić szczególnie w środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na Godzinie Miłosierdzia o 15.00 i w sobotę na Różańcu św. o godzinie 18.00.

Wiernych z ul. Klonowej 13 i 15 zapraszamy na spotkanie w sprawie nawiedzenia ich rodzin przez św. Jana Pawła II w Jego relikwii, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30 w salce przy Sanktuarium.

Dzieci obchodzące w tym roku I rocznicę Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie  w środę o godz. 16.00.  Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 do dolnego kościoła.

Rodzinom z ul. Kalinowej 9, które nawiedziła Matka Boża w znaku Figury Fatimskiej dziękujemy za ofiarę na witraże. Msza św. w ich intencji będzie 17.03. o godz. 17.00.

Dziękujemy za ofiarę na witraże z róży pani Proksa. Msza św. w intencji tej róży będzie 03. 03. o godz. 17.00.

Wiernym z ul. Katowickiej 6 a i domów prywatnych, którzy w minionym tygodniu byli odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Sanktuarium dziękujemy za ofiarę. Msza św. w ich intencji będzie   10.02. o godz. 19.00.

Wtym tygodniu prosimy, aby o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się wierni z ul. Langego 1, 3, 5.

Msza św. w intencji pielgrzymów do Lichenia i Torunia będzie 16.12. o godz. 20.00.

Msze św. za śp. + Marię Wesołowską od członkiń Róży będą: 10, 11, 12 .10. o godz. 6.30.