– IX NIEDZIELA ZWYKŁA  –

2 CZERWCA 2024

1. W Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Dziękczynienia. Pragniemy podziękować Bogu i ludziom za dar wolności naszej Ojczyzny  i prosić o dobre z niego korzystanie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności

B ożej w Warszawie.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, po niej nabożeństwo do NSPJ i procesja wokół kościoła. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i rozważanie nad teologią ikony naszej Patronki. To pierwszy mały krok przygotowujący nas do Jubileuszu 25-lecia koronacji, o którym więcej w przyszłą niedzielę.

3. W czwartek po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 17 i 19:00. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po mszy o godz. 17:00 litania i akt wynagrodzenia i poswiecenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Okazja do spowiedzi Świętej rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 15:30. Tego dnia z racji uroczystosci nie obowiazuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W modlitwach pamiętajmy o naszych księżach.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła z ul. Starowiejskiej 9, 11, 17. Msza za ofiarodawców będzie odprawiona 4 maja 2025 roku o godz. 20:15. Prosimy, by w najbliższym tygodniu o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się mieszkańcy ul. Starowiejskiej 19 i mieszkańcy domów prywatnych z tej ulicy.

6. Jak zapewne wiadomo z diecezjalnych mediów, we wtorek 4 czerwca ks. bp Artur pragnie spotkać się z przedstawicielami parafii naszego dekanatu. Z każdej parafii została wyznaczona jedna osoba, która w ciągu trzech minut ma przedstawić reprezentowaną parafię. Naszym przedstawicielem jest p. Marek Humeńczyk, szafarz nadzwyczajny.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i niech Boże błogosławieństwo wspiera Was w kolejnym tygodniu naszego życia. Szczęść Boże !