– uroczystość Zesłania Ducha Świętego –

19 maja 2024

1. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 17:00 i 19:00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana okazja do modlitwy za kapłanów, których spotkaliśmy w naszym życiu. Dokładnie wczoraj minęła 33 rocznica świeceń kapłańskich ks. Pawła Brańki. Modlimy się za Niego i prosimy o łaski na kolejne lata kapłańskiej posługi.

2. Za tydzień, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi i komunii świetej wielkanocnej. Przypominamy o wypełnieniu jednego z przykazań kościelnych, które mówi, by „przynajmniej raz w roku przystapić do sakramentu pokuty”.

3. Dziś mamy trzecią niedzielę miesiąca. Dziękujemy za ofiary na budowę nowych organów.

4. Nabożeństwo majowe przez cały tydzień o godz. 18:00. Dla dzieci pierwszokomunijnych aż do piątku będzie to Biały tydzień. W środę na wieczornej Mszy Świętej ku czci Matki Bożej uczcimy też św. Ritę, której wspomnienie wypada tego dnia. Na koniec liturgii poświęcenie róż i modlitwa do patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

5. Dla uczestników „Ewangelizacji na placach” katecheza w poniedziałek o godz. 19:15 w dolnym kościele.

6. Zostały dwa ostatnie miejsca na sobotnią pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Śląska. Zbiórka pielgrzymów w sobotę o godz. 8.00 przy schodach do dolnego kościoła, powrót ok. godz. 19.00. Szczegółowe informacje u ks. Szymona.

7. Prosimy, by w najbliższym tygodniu o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się mieszkańcy ul. Starowiejska 1, 3, 5, 7.

8. Wszystkim drogim Gościom i naszym parafianom życzymy radości w Duchu Świętym  a na cały nadchodzący tydzień niech Bóg nam błogosławi.