– VI Niedziela Wielkanocna  –

5 maja 2024

1. Dzisiaj, po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, którą odmówimy w kościele, wspólnoty neokatechumenalne naszej diecezji zapraszają do Parku im. Lotników Polskich na udział w tzw. ewangelizacji na placach.

2. Dzisiaj o 18:00 zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00.

3. We wtorek przypada 30 rocznica święceń kapłańskich ks. abp. Adriana Galbasa. Wdzięczni za Jego duszpasterską troskę i opiekę nad naszą diecezją pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

4. W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika - Głównego Patrona naszej Ojczyzny. Jest to dzień imienin ks. Stanisława Janickiego, któremu dziękujemy za posługę penitencjarza i życzymy sił i optymizmu wiary w dalszej duszpasterskiej pracy w naszym Sanktuarium.

5. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą sobotę o godz. 11:00 pierwsza Komunia Święta dzieci ze SP nr 5. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 16:30.  Otoczmy naszych młodych parafian, oraz ich rodziny, modlitwą w tym ważnym dla nich dniu.

7. Za tydzień, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będzimy gościć ks. Andrzeja Nackowskiego, obecnie wice-rektora Seminarium w Częstochowie, a przez kilka ostatnich lat duszpasterza naszej parafii oraz kleryka Jacka. Przybędą do nas, by modlić się o powołania kapłańskie i zakonne i przekazać informacje nt. naszego Seminarium. Zapraszamy na spotkania z nimi w dolnym kościele. Osoby dorosłe po Mszy o godz. 7:30 a ministrantów po Mszy o godz. 9:00.

8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła z ul. Sempołowskiej 3. Msza święta w intencji ofiarodawców będzie 18 maja 2025 o godz. 10:30. Prosimy, by w najbliższym tygodniu o sprzątanie w naszym Sanktuarium zatroszczyli się mieszkańcy ul.  Skłodowskiej i Stachurki.

9. Jak informowaliśmy w poprzednią niedzielę dzisiaj, po Mszach Świętych, zbiórka do puszek dla p. Karoliny Kosiańskiej. Pragniemy wspomóc jej kosztowne leczenie i prosimy Boga o zdrowie dla niej. Przy wyjściach z kościoła stoją Rycerze Kolumba i mama Pani Karoliny. Bardzo dziękujemy za każdy gest dobroci.

10. Wszystkim drogim Gościom i naszym parafianom życzymy radości ze Zmartwychwstania a na cały nadchodzący tydzień niech Bóg nam błogosławi.