– XII NIEDZIELA ZWYKŁA  –

23 CZERWCA 2024

1. Rozpoczynamy tydzień jubileuszowy. Witamy naszego przewodnika duchowego O. Janusza Soka, redemptorystę z Tuchowa, który dzisiaj i przez najbliższe trzy dni (od poniedziałku do środy) będzie nam pomagał przygotować serca na parafialny odpust. Msze Święte w te dni będą o godz. 9:00 i 18:30 (oczywiście prócz rannych o 6:30 i 7:00), a w czwartek 27 czerwca br. porządek Mszy Świętych świąteczny: o godz. 6:00; 7:30, 9:00 i 17:00. Centralna Msza Święta w czwartek będzie o godz. 19:00, po niej procesja wokół kościoła. Na tę Msze zaprosiliśmy wszystkich Księży i Siostry pochodzące z naszej parafii a także tych, którzy byli tu wikariuszami w ostatnim 40 leciu. Ciekawe, czy ich poznacie?

2. W przyszłą niedzielę dalszy ciąg naszego świętowania. O godz. 12:00 suma jubileuszowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Artur Ważny, którego ingres do katedry w Sosnowcu odbył się wczoraj. Po uroczystościach liturgicznych wszystkich drogich gości i parafian zapraszamy na festyn parafialny, który trwać będzie do godz 19:00. Posłuchamy zespołu „Jaworznianki” i zaproszonych muzyków, poczęstujemy się żurkiem i grillem, pyszne ciasta domowych wypieków będą na stołach w obfitości, a dla dzieci prócz pracowni i modelarni lotnictwa czekają dmuchańce wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy. Gdyby ktoś chciał pomóc w przygotowaniu festynu to zapraszamy do Caritas parafialnej w piątek i sobotę od godz. 9:00.

3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze o 6:30, 7:00, 9:00 i 18:30.

4. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze o 6:00, 7:30, 9:00, 17:00 i 19:00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze

5. Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych do udziału w Pielgrzmce do Częstochowy na 14 lipca 2024 r. prosimy o jak najszybsze zapisy do 30 czerwca w sklepiku „u Dorotki” pod wieżą kościelną.

6. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna w czwartek i sobotę.

7. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła z ul. Wyczółkowskiego. Msza za ofiarodawców będzie odprawiona 02 czerwca 2025 roku o godz. 18:00. Prosimy, by w najbliższym tygodniu o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się mieszkańcy ul. Armii Krajowej 1 i 2.

Wszystkim udającym się na wypoczyek, zwłaszcza rodzinom, dzieciom i młodzieży, życzymy regeneracji sił ciała i ducha oraz szczęśliwego powrotu. Czekamy na Was zawsze z utęsknieniem. Szczęśliwych wakacji !