Drodzy parafianie,

Zapraszamy każdego z Was do osobistej odpowiedzi na zaproszenie papieża Franciszka, który chce aby w przygotowaniach do XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” uczestniczyli nie tylko Biskupi ale wszyscy ochrzczeni, aby wszyscy wsłuchiwali się w to „co mówi Duch do Kościoła” i dzielili się tym we wspólnocie.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi i z każdym, komu leży na sercu dobro Kościoła, kto ma pragnienie aby coś się w nim zmieniło albo wzmocniło, kto czuje wewnętrzne przynaglenie aby tym swoim pragnieniem serca i ducha się podzielić. Te osobiste refleksje można w ogólnych ramach ująć następująco: „Moje pragnienie /marzenie aby w Kościele…”. To mogą być śmiałe wizje ale także drobne spostrzeżenia, wynikające z osobistych doświadczeń w tej konkretnej wspólnocie parafialnej.

Chcemy WYSŁUCHAĆ każdego z Was, kto zechce się z nami SPOTKAĆ i PODZIELIĆ tym co nosi w sercu.

Czekamy na Was w środy w godzinach 19:00-19:30 w salce na plebanii, zgodnie z poniższym grafikiem.

Ks. Proboszcz,
parafialny koordynator (Andrzej Kędziorski)
parafialni delegaci (Waldemar Bałys, Marek Humeńczyk)

p. Marek

15 grudnia

p. Marek

ks. Proboszcz

5 stycznia

p. Waldemar

1 grudnia

p. Waldemar

12 stycznia

ks. Proboszcz

8 grudnia

p. Andrzej

19 stycznia

p. Andrzej

Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres synod@diecezja.sosnowiec.pl bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl

I  NIEDZIELĘ  ADWENTU - 28.11.2021r.

Wczoraj na Mszy św. o godz. 19.00 hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Program tych rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Niemniej przypominamy go ogólnie. W poniedziałek, wtorek i środę roraty dla dorosłych o godz. 6.30, a dla dzieci i młodzieży o godz.17.00. Natomiast o godz. 9.00 i 18.30 Msze św. z naukami ogólnymi.

We wtorek spowiedź św. w godzinach: od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30.

Prosimy, aby nie odkładać tej spowiedzi, jest to już spowiedź na Święta Bożego Narodzenia i na I piątek m-ca, dlatego w I piątek będzie tylko dyżur w konfesjonale od godz. 14.00 – 18.00.

Mamy żyć w stanie łaski uświęcającej i Komunię św. przyjmować nie tylko w Święta, ale daj Boże każdego dnia, bo przecież kiedyś z całego życia będziemy zdawać sprawę Chrystusowi Sędziemu, a to się przede wszystkim będzie liczyć, co zostało spełnione w stanie łaski uświęcającej i z miłości do Pana Boga. Zakończenie rekolekcji w środę na Mszach św. o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Nowenna jak w każdą środę o godz. 18.00. Na zakończenie rekolekcji w środę, będzie zbierana taca przeznaczona na potrzeby Zakonu Ojców Karmelitów, z którego to Zakonu mamy Rekolekcjonistę.

We czwartek Godzina Święta o 18.00.

W I piątek i w I sobotę miesiąca Msze św. i nabożeństwa zgodnie z porządkiem wywieszonym w gablotach.

W I sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.

Informujemy, że 5.12. tj. w najbliższą niedzielę, organizowane jest w Krakowie spotkanie dla Małżeństw Niepłodnych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy dzień modlitwy

i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zbieramy na ten cel ofiary do puszek.

Dziękujemy za ofiarę na organy piszczałkowe z Róży pani Rakoczy. Msza św. w intencji tej roży będzie  8.12. o godz. 9.00.

Wiernym z ul. Kalinowej 13 i 15, którzy między innymi w minionym tygodniu byli odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Sanktuarium dziękujemy za ofiarę. Msza św. w intencji wiernych z bloku 13 będzie 22.12. 2022r o godz. 6.30., a z bloku 15; 23.12. 2022r również o godz. 6.30.

W tym tygodniu prosimy, aby o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się wierni z ul. Kalinowej 17,18 i 19.

ADORACJE ŻYWYCH RÓŻ – LISTOPAD  - 2021

DATA