Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018r.

__________________________________________________

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu  O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00.

Prezydent Miasta Jaworzna zaprasza na spotkanie mieszkańców Osiedla Stałego w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, które odbędzie się 22 maja tj. we wtorek o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 17.

Nauczyciele, Pracownicy i Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 17 zapraszają uczniów i rodziny na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w piątek w godzinach od 15.30 do 19.00 na boisku szkolnym przy ul. Starowiejskiej 15.

Przypominamy, że w sobotę bierzmowanie w naszej parafii o godz. 16.00. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, rodzin i świadków we czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00.

Wprzyszłą niedzielę razem z diakonem Wyższego Seminarium Duchownego będziemy się modlić  o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Wspólnota seminaryjna modli się za wszytkich swoich dobroczyńców, a w każdy czwartek w kaplicy seminaryjnej odprawiana jest  Msza św. w intencji ofiarodawców i przyjaciół tegoż Seminarium.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace, które w sposób szczególny przeznczone są na witraże.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na witraże.

Przypominamy, że ołtarze na Boże Ciało przygotowują w tym roku wierni
z ulic: Inwalidów Wojennych,  Jabłoniowej , Jaśminowej, Kalinowej 2,3,4,5,6.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Wiernym z ul. ul. Łukasiewicza 9 a  b , 8, 10, 12, którzy między innymi w minionym tygodniu byli odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Sanktuarium dziękujemy za ofiarę. Msza św. w ich intencji będzie 10.12. o godz. 18.30.

W tym tygodniu prosimy, aby o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się wierni z ul. Morcinka 1, 3, 5, 7, 2, 4, 6, 8.