Niedzielę  Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019r.

Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Procesją Rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż On zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Dzisiaj uroczystymi nieszporami o godz. 18.00 kończy się obchód Świętego Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech Wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego; oby Święta Wielkanocne, były naprawdę radosne i zdrowe. Niech towarzyszy nam przede wszystkim radość z tego, że Chrystus z miłości za nas umarł i Zmartwychwstał. Oby Zmartwychwstały Pan pomnożył naszą wiarę, pogłębił nadzieję i rozpalił miłość abyśmy stawali się lepszymi ludźmi z każdym dniem.

Jutro drugi dzień świąt. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na Uczelnie Katolickie.

W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje post.

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie, pragnie poinformować, że Alumn Jakub, Mateusz Zuchowicz, syn. Zbigniewa i Agaty z d. Jaworska, ur. 31.08. 1995 r. w Jaworznie, przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu. Kandydata poleca się modlitwie parafian. Kto by jednak wiedział o jego nie właściwym postępowaniu lub jakichkolwiek przeszkodach, które by czyniły go nie godnym święceń, w sumieniu jest zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza lub ks. Rektora Seminarium.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed tym świętem, którą odprawiamy codziennie o godz. 15.00. Ofiary z tej Niedzieli przeznaczone są na Caritas.
          Przypominamy, że Rocznica I Komunii Św.  dla dzieci klas IV będzie w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30.

Dzieci te zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę o godz. 16.00 w górnym kościele. Spowiedź św. dla tych dzieci i ich najbliższych w sobotę o godz. 9.00.

Natomiast dzieci pierwszo-komunijne zapraszamy na próbę  we wtorek o godz. 16.00 do górnego kościoła.

Stowarzyszenie Hospicjum Homo – Homini Im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, informuje, że w dniach 24.04 będą w kaplicy relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. Program wywieszony w gablocie.

Rodzinom, z ul. Warskiego, które nawiedziła Matka Boża w znaku figury fatimskiej dziękujemy za ofiarę na prace przy cmentarzu. Msza św. w intencji tych rodzin, będzie 01.01 o godz. 6.00.

Wiernym z ul. Klonowej 5 i 6, którzy w minionym tygodniu byli odpowiedzialni za utrzymanie porządku w Sanktuarium dziękujemy za ofiarę. Msza św. w intencji wiernych z ul. Klonowej 5 będzie 31.05 o godz. 9.00 a w intencji wiernych z ul. Klonowej 6 klatki 2 i 3; 31.05. o godz. 10.30.

W tym tygodniu prosimy, aby o porządek w Sanktuarium zatroszczyli się wierni z ul. Klonowej 7 i 11.

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W JAWORZNIE – OSIEDLE STAŁE

ADORACJE ŻYWYCH RÓŻ – KWIECIEŃ 2019