Ruch Wiara-Światło

 Ruch WIARA i ŚWIATŁO   " WiŚ" 

nazwa naszej grupy  DOMINKI

 

         Ruch Wiara i Światło (Association internationale Foi et Lumière; International Association Faith and Light; znany też w Polsce jako Wspólnoty muminkowe) – międzynarodowy ruch świecki, związany z Kościołem katolickim, oparty na pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, utworzony przez Marie-Hélène Mathieu i Jean Vaniera podczas pielgrzymki do Lourdes w 1971. Za Pierwsze wspólnoty ruchu otrzymały od papieża Pawła VI w 1973 formalne potwierdzenie swego powołania jako ruch "Wiara i Światło". (por. WIKIPEDIA )

koordynatorzy:  p. Aleksandra Leśniak, p. Aleksander Kuciel, p. Marzena Kuciel, i 10 członków.     

     

          Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w sobotę lub niedzielę o godz. 15.00.  Nasz czas modlitewny  rozpoczynamy zawsze od sakramentu pojednania dla chętnych jako przygotowanie do Eucharystii. Od "stołu Słowa i Komunii Świętej" z kościoła dolnego przechodzimy dalej zmieniając formę słotu jako Agape czyli "ucztę Miłości". Składa się ona z przeprowadzenia stałej katechezy formacyjnej, która opiera się na wskazanych krokach przez założyciela ruchu Jeana Vaniera. A na koniec ..... miłe i smaczne spotkanie przy wspólnym stole. Nie zapominamy również o tym, aby nasze spotkania miały charakter wesoły ... i dlatego zawsze wymyślimy jakieś zabawy, konkursy czy wspólne śpiewanie piosenek, nie tylko religijnych :)

 

ZAPRASZAMY

                      bardzo serdecznie, chętnych do bliższego poznania życia osób z upośledzeniem zwanym "zespołem downa" ich radości

i  problemów, z którymi borykają się każdego nowego dnia. Ale przedewszystkim - tego, że są takimi samymi ludźmi jak my, którzy czują, myślą i cieszą się każdą chwilą danego przez Pana Boga życia ! - tak jak każdy z nas

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Sanktuarium Jaworzno, siedziba: Jaworzno - Osiedle Stałe, ul Św. Maksymiliana Kolbe 3.